Producenci

Opinie

 

Czekamy na Twoje opinie !

Przechowywanie narzędzi ogrodowych

 

Po sezonie, kiedy zakończymy już wszelkie prace w ogrodzie, powinniśmy odpowiednio zabezpieczyć wszystkie narzędzia. Warto przy tym pamiętać o kilku ważnych zasadach. Chowaj narzędzia mądrze

 

Domek narzędziowy


Przechowywanie narzędzi ogrodowych powinno być przemyślane, ponieważ może je zniszczyć zarówno wilgoć, jak też mróz. Miejsce, w którym nasze przyrządy ogrodnicze będą znajdowały się w czasie zimy i późnej jesieni, powinno być przede wszystkim suche. Jeśli dostaje się do niego deszcz i śnieg, to mogą ulec zniszczeniu podobnemu do tego, które miałoby miejsce w momencie zostawienia produktów na środku ogródka. Ponadto pomieszczenie na narzędzia powinno być wietrzone, aby brak przepływu powietrza nie przyczynił się do zniszczenia produktów. W sezonie liczy się wygoda

Część osób chowa swoje narzędzia do piwnicy lub wszelkiego rodzaju komórek znajdujących się w domu. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli pomieszczenie jest suche i wietrzone, ale nie stanowi to zbyt wygodnej opcji. Warto więc poszukać bardziej komfortowego sposobu na przechowywanie narzędzi Zaufaj fachowcom

Idealnym rozwiązaniem na porozrzucane po ogrodzie narzędzia może okazać się specjalny schowek. Powinien posiadać kilka cech, które zagwarantują jego funkcjonalność. Schowek musi być pojemny, aby zmieściły się w nim wszystkie narzędzia. Zabiegnie to ich pogubieniu lub zniszczeniu.

Wykonany z drewna schowek lub skrzynia z tego samego materiału powinny być odpowiednio zaimpregnowane, aby podczas wilgotnych dni same nie uległy zniszczeniu.

W domku narzędziowym warto posiadać haki oraz półki, co ułatwi odpowiednie ułożenie narzędzi, a tym samym pozwoli na ich szybkie odnalezienie we właściwym momencie. Ważne jest też ich ułożenie zapobiegające pęknięciu, złamaniu czy urwaniu części.

Koniecznie pamiętajmy o trzymaniu w domku tych narzędzi, które mogą popękać pod wpływem mrozu. Skrzynia na narzędzia powinna posiadać dno zabezpieczone przed działaniem zimnego i mokrego podłoża.

Jeżeli posiadamy rower, możemy dodatkowo nabyć specjalny schowek na nasze dwa koła. Przed zakupem sprawdźmy, ile miejsca w ogrodzie możemy przeznaczyć na domek na narzędzia lub schowek na rower.