Producenci

Opinie

 

Czekamy na Twoje opinie !

Kosze gabionowe w ogrodzie

 

Sposobów na ciekawy, nietuzinkowy i funkcjonalny ogród jest wiele. Z pewnością nie powinno zabraknąć w takim miejscu koszów gabionowych. Ten z pozoru nieskomplikowany element małej architektury ma szerokie zastosowanie, a odpowiednio wykończony prezentuje się naprawdę niezwykle i oryginalnie.

Kosz gabionowy

 

Czym są kosze gabionowe?

Jak można najkrócej opisać kosze gabionowe? Są to kosze w kształcie prostopadłościanów, wykonane z drucianych siatek, które są mocno zgrzewane, co zapewnia im solidną konstrukcję. Takie kosze – aby mogły odpowiednio spełniać swoje funkcje – należy wypełnić materiałem. Najczęściej jest to kamień, żwir, szkło, ale też ziemia lub gruz. Wybór materiału zależy od koncepcji aranżacji ogrodowej, a także od przeznaczenia danego kosza gabionowego.

Zastosowanie koszów gabionowych

Kosze gabionowe mogą mieć bardzo szerokie, a zarazem praktyczne, zastosowanie. Doskonale sprawdzą się w formie ławki, półki czy stołu ogrodowego. Ale można też pokusić się o bardziej zaawansowane konstrukcje i z połączonych koszów gabionowych zrobić altankę, schody czy murek (w tym oporowy). Gabiony to także sposób na ciekawy skalniak, próg czy inną dekorację ogrodową. A to tylko niektóre z możliwości oferowanych przez gabion – wystarczy trochę pomysłowości, by stworzyć z takich koszów niezwykły element małej architektury ogrodu.

 

Zalety koszów gabionowych

Dla wielu osób największym atutem koszów gabionowych są ich walory estetyczne. Ale nie można pominąć też innych zalet tego rozwiązania. Przede wszystkim te druciane konstrukcje wraz z wypełnieniem są solidne, wytrzymałe i bardzo stabilne, dzięki czemu można mieć pewność, że wykonane z nich akcesoria ogrodowe doskonale będą się sprawdzać przez wiele sezonów. A dzięki temu, że są one również elastyczne, doskonale dostosowują się do podłoża, które może być ruchome. Ponadto wszystko kosze gabionowe cechują się dość niskim kosztem oraz wysoką jakością – są odporne na korozję. Gabiony doskonale prezentują w każdym ogrodzie, bez względu na koncepcję aranżacyjną.