Producenci

Opinie

 

Czekamy na Twoje opinie !

 

Kratka trawnikowa jest materiałem rzadko jeszcze wykorzystywanym w Polsce, a szkoda, bo to doskonałe rozwiązanie na wielu płaszczyznach. Zanim jednak przejdziemy do sedna tematu – a więc do tego, jakie zastosowanie może mieć ten zielony materiał – wskażemy pokrótce, czym charakteryzuje się kratka trawnikowa.

Kratka trawnikowa

 

Materiał dla ekologów

Kratka trawnikowa tworzona jest z materiału pochodzącego z recyklingu. Dzięki temu jest ona ekologiczna. Przestrzeń, którą można za jej pomocą zorganizować, odznacza się wysoką przepuszczalnością wody i innych środków (np. nawozów) oraz biologiczną czynnością. Warto nadmienić także, że kratka jest materiałem całkowicie odpornym na działanie środków chemicznych oraz czynników atmosferycznych, zwłaszcza mrozów i upałów.

 

Możliwe zastosowania

Skoro wiemy już, jakimi cechami charakteryzuje się kratka trawnikowa, przekonajmy się, w jakich sytuacjach możemy cieszyć się jej walorami jakościowymi. Przede wszystkim – jak sama nazwa sugeruje – jest to sposób na piękny trawnik. Od standardowego różni się on tym, że jest wytrzymały i odporny nawet na ruch pojazdów – nie tworzą się na nim kolejny czy innego rodzaju nierówności. To doskonały sposób na trawiasty dojazd do garażu.

 

Ale dojazd w formie trawnika to nie jedyne zastosowanie kratki trawnikowej. Wszystko zależy od tego, czym ją wypełnimy – bo wcale nie musi to być ziemia, na której zostanie zasiana trawa. Kratkę można wypełnić również kamieniem, żwirem oraz wszelkim innym – np. kolorowym – kruszywem kamiennym. Tym samym kratka trawnikowa jest wykorzystywana w ogrodnictwie, w budownictwie oraz w obiektach o charakterze rekreacyjnym.

 

Budownictwo wykorzystuje kratkę trawnikową do tworzenia estetycznych, ale zarazem trwałych i funkcjonalnych, placów manewrowych, podjazdów, dróg, parkingów, placów czy poboczy. W przypadku ogrodnictwa materiał ten ma zastosowanie przy tworzeniu ścieżek, wspominanych wjazdów na posesję, dna oczka wodnego czy elementów dekoracyjnych – np. otoczenia dla drzew, krzewów. Jeśli zaś mówimy o miejscach rekreacyjnych, kratka idealnie sprawdza się na placach zabaw, polach golfowych, kempingowych czy na wybiegach dla zwierząt. A są to tylko wybrane możliwości, jakie można stworzyć przy pomocy prostej z pozoru kratki trawnikowej.