Producenci

Opinie

 

Czekamy na Twoje opinie !

Betonowe kosze uliczne

 

Czyste chodniki i ulice, parki, skwery, podwórka i parkingi – to wymarzony widok wielu mieszkańców miast. Codzienny obrazek jest jednak zdecydowanie przygnębiający – brak kultury czystości pokutuje zarówno w małych, jak i większych aglomeracjach. Kto jest winowajcą? Czy władze, które rozmieszczają za mało koszy ulicznych? A może społeczeństwo, obojętne wobec otoczenia? Jedno jest pewne: zarządzania odpadami wszyscy musimy się nauczyć. Najlepiej zacząć od własnego podwórka.

Kosz betonowy

 

Mała architektura

W każdym mieście znajdziemy elementy tzw. małej architektury, które ją porządkują. Wśród nich można wymienić: kosze na śmieci, ławki, donice, słupki parkingowe, stojaki rowerowe. „Miejskie meble” powinny być produktami estetycznymi, trwałymi. Podobnie jak produkty, które zamieszczamy w naszym otoczeniu. Jakie wybrać? Chcąc uporządkować przestrzeń uliczną, warto wybierać produkty, które są odporne na warunki atmosferyczne, np. betonowe. W miastach często spotykanym rozwiązaniem są kosze uliczne wykonane z betonu szarego, architektonicznego oraz płukanego, wzbogacone o kruszywa kamienne. To produkty estetyczne i funkcjonalne. Dzięki swojej wadze kosze betonowe charakteryzują się wysoką wytrzymałością i stabilnością, co doskonale zabezpiecza je też przed aktami wandalizmu. Kosze wyposażone są w popielniczki. Aż zachęcają do korzystania!

Duża sprawa

Wyobraźmy sobie park, w którym przy każdej ławce znajdziemy kosz na śmieci. Wyobraźmy sobie aleję, na której każdym rogu znajdziemy kosz uliczny. Takie rozwiązanie z pewnością wpłynęłoby na zmianę mentalności i zmniejszenie zanieczyszczenia na naszych ulicach. Ekologiczne myślenie to przyszłość, która dzieje się na naszych oczach. Już dziś takie podejście ma wielu producentów, którzy inwestują w schludne i ciekawe rozwiązania w ramach małej architektury. Wiedzą oni, że uliczny kosz betonowy jest przedmiotem, bez którego trudno się w przestrzeni miejskiej obyć. Czy jednak podobne podejście mają ci, którzy zamiast do betonowego kosza, zostawiają śmieci na betonie? Wielkie zmiany nie przychodzą same, wymagają czasu.