Producenci

Opinie

 

Czekamy na Twoje opinie !

Pojemniki do sortowania odpadów

 

O tym, jak ważna jest segregacja śmieci, mówi się od wielu lat. Dziś jednak bez względu na to, czy widzimy faktyczną potrzebę takiego działania, czy też nie, i tak jesteśmy ustawowo zmuszeni do tego, by taką segregację stosować we własnych domach. Aby ułatwić i usprawnić cały ten proces, konsumenci mają do wyboru wiele rozwiązań przystosowanych do sortowania śmieci i odpadów na poszczególne kategorie – papier, plastik, szkło białe, kolorowe itd. Wyróżnić można zarówno rozwiązania przystosowane do tego, by dzielić śmieci już we własnym domu, jak i duże kontenery, które ustawia się głównie dla mieszkańców blokowisk.

 

Pojemniki do segregacji

Rozwiązania do segregacji domowej

Do segregacji śmieci przeznaczone są specjalne kolorowe worki, których poszczególne barwy przyporządkowane są do konkretnych grup odpadków komunalnych. Można wyrzucać wszystkie śmieci do jednego kontenera i segregować je do właściwych worków dopiero przed przyjazdem śmieciarki, można też trzymać każdy taki worek luzem – są to jednak rozwiązania w pełni niekomfortowe. Aby ich uniknąć, wystarczy zastosować jedno z dwóch wygodnych rozwiązań: pojemniki do segregacji odpadów, stojaki na worki foliowe do segregacji odpadów.

Choć pojemniki do segregacji wielu osobom kojarzą się jedynie z wielkimi kontenerami, jakie można spotkać w miastach, to trzeba zaznaczyć, że są one dostępne także w mniejszych rozmiarach, np. o pojemności 40 l. Mogą być one sprzedawane pojedynczo lub w zestawie. Występują w kolorach odpowiadających danym grupom śmieci, zwykle są dodatkowo podpisane (np. „Plastik”). Bez problemu zmieszczą się one na podwórku, a nawet w większych kuchniach.

Stojaki na worki foliowe do segregacji to z kolei rozwiązanie o mniejszych gabarytach niż standardowe pojemniki. Są one składane. Mogą być jednostanowiskowe (przeznaczone na jeden worek) lub kilkustanowiskowe. Posiadają praktyczne pokrywy, których kolor (tak, jak i barwa pierścienia podtrzymującego worek) sugeruje, jakiego koloru worek należy umieścić w danym miejscu. Stojaki – podobnie jak pojemniki – można stosować na podwórku lub w kuchni.

Rozwiązania do segregacji dla miast

Miasta muszą zapewnić mieszkańcom odpowiednie warunki do segregacji śmieci. Dlatego też muszą udostępnić obywatelom specjalne pojemniki do segregacji odpadów. W tym celu nie brakuje różnego rodzaju kontenerów na odpadki o dużych rozmiarach, oczywiście występujących we wszystkich właściwych kolorach.

Duże pojemniki przeznaczone do segregacji odpadów zwykle wykonane są z blachy stalowej lub ze stalowej i ocynkowanej siatki. Są one malowane na właściwe kolory metodą proszkową, która zapewnia trwałą i odporną na działanie promieni UV barwę. Oczywiście kosze dostępne są w różnych pojemnościach.

Pojemniki do segregacji śmieci są dostępne w wersji całkowicie zabudowanej lub też prześwitującej (wykonanej ze wspomnianej siatki stalowej), dzięki czemu łatwiej można kontrolować stopień zapełnienia kosza odpadkami. Oczywiście każdy pojemnik posiada trwały podpis sugerujący, do jakiego typu śmieci dany kosz jest przeznaczony. Kosze do segregacji dostępne są także w wersji z wygodnymi kółeczkami. 

Bogatą ofertę pojemników do segregacji śmieci mogą państwo znaleźć na stronie Artbud.pl pod następującym linkiem http://www.artbud.pl/pl/c/Pojemniki-na-smieci-komunalne/2129.