Producenci

Opinie

 

Czekamy na Twoje opinie !

Jak segregować śmieci

 

Każdy z nas pragnie, aby jego otoczenie było czyste i zadbane. Dlatego tak ważna jest odpowiednia segregacja śmieci. Dbałość o środowisko jest bowiem istotnym elementem w walce z zanieczyszczeniami i chorobami, jakie może powodować brak segregacji odpadów.

Zanim przystąpimy do segregacji śmieci, powinniśmy zastanowić się czy nie możemy sami zmniejszyć ich ilości w warunkach domowych. Nawarstwiająca się ilość odpadów może być skutkiem nierozważnych zakupów, np. poprzez kupowanie kliku mniejszych opakowań danego produktu, zamiast jednego większego. Jeśli sami zmniejszymy ilość niepotrzebnych odpadów, łatwiej dokonamy ich selekcji w późniejszym etapie. 

Kiedy już zaczniemy segregować śmieci, musimy się upewnić, że mamy dostęp do specjalnie w tym celu stworzonych pojemników. Do wyboru mamy pojemniki z systemu trójpojemnikowego lub jednopojemnikowego. System trójpojemnikowy to metalowe lub plastikowe kosze w kolorach żółtym, niebieskim i zielonym, np. pojemniki typu KU- 40 s albo SM-110. Z kolei system jednopojemnikowy (recykling MIX) to kosz, w którym nie przeprowadzamy segregacji, a tylko składujemy odpady, np. pojemnik typu MGB 120, czy też metalowy pojemnik na śmieci w wersji SM 80. 

Wcześniej wspomniane kosze w systemie trójpojemnikowym wiążą się z większą uwagą odnośnie segregacji śmieci. Do pojemników w kolorze żółtym wrzucamy takie śmieci, jak butelki po napojach, torebki, folie, czy plastikowe nakrętki. Z kolei w pojemniku niebieskim umieszczamy papier, a w zielonym szkło. Ponadto, trzeba także pamiętać, aby nie umieszczać w pojemnikach na śmieci takich odpadów, jak baterie, wszelkiego rodzaju leki, czy też niepotrzebny sprzęt elektryczny lub elektroniczny. 

Dla osób posiadających ogród, bardzo istotnym elementem wyposażenia są spalarki. Należy bowiem pamiętać, że zbędne gałęzie czy liście nie mogą zostać spalone tam, gdzie zostaną przez nas zagrabione, a umieszczanie ich w koszu na inne odpady, niepotrzebnie utrudnia późniejszą segregację. Dlatego warto zaopatrzyć się we wspomnianą spalarkę i np. pojemnik SM 100S, by cieszyć się zdrowym i czystym środowiskiem.