Producenci

Opinie

 

Czekamy na Twoje opinie !

Niezbędne narzędzia do ogrodu

 

Aby ogród był perłą w koronie naszego domu, należy włożyć w niego ogromną ilość pracy. Obecnie jednak nakład naszego wysiłku może zostać znacznie pomniejszony, dzięki dobrodziejstwom techniki ogrodniczej. Wszelkiego rodzaju narzędzia ogrodnicze pomagają nam właściwie od samego początku. 

Przykładowo napełniany wodą walec do trawy Trolla o szerokości 105 cm pozwoli nam na zasianie idealnie równomiernego trawnika. Walec ten podczepiany jest do, niezbędnego w nowoczesnym ogrodzie, traktorka ogrodniczego Arines C500H o mocy 15 koni mechanicznych. Urządzenie to posłuży nam także do późniejszego strzyżenia, właśnie co zasianego trawnika. 

Aby nasza trawa rosła zdrowa możemy ją nawozić korzystając z kombinacji opisywanego traktorka i rozsiewacza typu C, montowanego na jego nadwoziu. Traktorek ten jest urządzeniem wielofunkcyjnym, ułatwiającym nam prace ogrodnicze przez cały rok – także zimą. Można do niego doczepić również spych przedni, aby ułatwić sobie odśnieżanie ogrodu i okolic domu. 

Wracając jednak do trawy, urządzeniem koniecznym w nowoczesnym ogrodzie jest też spalinowy lub elektryczny wertykulator. Służy on napowietrzeniu trawnika, usunięcia z niego niechcianego przez nas mchu oraz obumarłych ździebeł starej trawy. 

Kiedyś, aby założyć rabaty z kwiatami, bądź grządki warzywne, wymagana była męcząca praca przy przekopywaniu gleby. Obecnie wystarczy użyć glebogryzarki – na przykład spalinowej typu MH 350-4 B&S w celu spulchnienia gleby i przygotowania jej pod uprawę roślin, czy to ozdobnych czy użytkowych (jarzyn). 

Aby ułatwić życie osobom posiadającym w ogrodzie krzewy lub drzewa na rynku obecny jest szereg pił i pilarek, czy to elektrycznych - takich jak na przykład pilarka elektryczna SE202Q Stiga - czy spalinowych, reprezentowanych między innymi przez pilarkę spalinową 2,4 KM WALBRO SPS01-45. Palenie wyciętych gałęzi nie jest rekomendowane przez czynniki ekologiczne. Lepiej użyć posiadającą moc 2400 W rozdrabniarkę elektryczną Lider HTR2400A, a powstałe w ten sposób ścinki przeznaczyć na kompost.