Producenci

Opinie

 

Czekamy na Twoje opinie !

Garaż, jaki rodzaj wybrać ?

 

Samochód, który trzymany jest w garażu, wygląda lepiej i na pewno jest bezpieczniejszy, niż auto stojące na parkingu lub pod domem. Tym, co determinuje rodzaj wybudowanego przez nas garażu, jest oczywiście powierzchnia, jaką dysponujemy. To od ilości wolnego miejsca zależy, czy wybierzemy garaż na jeden samochód, czy też na dwa. Ponadto musimy zwrócić uwagę na rozmiary samochodu oraz to, czy planujemy zmienić go na większy. Bez sensu bowiem budować garaż, który za kilka lat będzie kompletnie bezużyteczny. Od wielkości działki zależy też to, czy możemy zdecydować się na garaż wolnostojący, czy też musimy umieścić go w budynku.


Podczas budowy pomyślmy o ogrzaniu garażu. Jeżeli decydujemy się na wersję wolnostojącą, możemy ustalić odpowiednią długość podjazdu. Jest to bardzo praktyczne, ponieważ nie zawsze mamy możliwość nawrócenia na terenie posesji i musimy wjechać na drogę tyłem. Garaż wolnostojący możemy również połączyć chociażby ze schowkiem na rower lub na narzędzia ogrodowe. W ten sposób nie gromadzimy wszelkich przyrządów w piwnicy. Niewątpliwą zaletą garażu znajdującego się w budynku mieszkalnym jest natomiast to, że w zimie nie musimy ubierać się i przechodzić przez ogród, jeśli zapomnimy przynieść z samochodu zakupów, telefonu lub dokumentów.

 

Wiata garażowa
Jeszcze innym rozwiązaniem jest zakup i montaż wiaty garażowej. Jest to zdecydowanie najtańsze rozwiązanie, z którego warto skorzystać, gdy mamy niewielką działkę i chcemy zabezpieczyć nasz samochód przed działaniem czynników atmosferycznych. Wiata wprawdzie nie ochroni samochodu przed wiatrem, ale za to zapewnia zadaszenie nie dopuszczające do karoserii promieni słonecznych oraz deszczu i śniegu. Unikamy sytuacji, gdy zamarznięty na samochodzie deszcz wymaga wstawania do pracy pół godziny wcześniej. Proponowane przez producentów wiaty nie szpecą ogrodu i z powodzeniem mogą być ustawione przy każdej jego aranżacji. Musimy pamiętać, aby materiał, z którego wykonana jest wiata, był odpowiednio zabezpieczony i nie uległ zniszczeniu wskutek kontaktu z wilgocią czy słońcem. Lekka i łatwa w montażu konstrukcja stanowi znakomite zadaszenie nie tylko dla samochodu, ale także dla rowerów, skuterów i mebli ogrodowych.