Producenci

Opinie

 

Czekamy na Twoje opinie !

Oswietlenie podjazdów i schodów

 

Oświetlenie domu pełni bardzo praktyczną funkcję. Aby bezpiecznie poruszać się po terenie posesji po zmroku, koniecznie powinniśmy zadbać o odpowiednie oświetlenie podjazdu oraz schodów. Wejście wieczorem po schodach może grozić przewróceniem się, szczególnie wtedy, gdy schody są śliskie, a pogoda nie dopisuje. Kwestię oświetlenia trzeba również przemyśleć w momencie planowania wykończenia podjazdu oraz elewacji.

 

Oświetlenie stopni


Sposób na oświetlenie podjazdu

Podjazd to miejsce, które powinno być szczególnie dobrze oświetlone ze względów bezpieczeństwa. Jedną z propozycji, jakie znajdziemy na rynku, są kostki z wbudowanym oświetleniem LED. Podczas układania kostki brukowej na podjeździe warto wyznaczyć sobie drogę do garażu właśnie za pomocą świecących elementów. Dostępne są modele w różnych kolorach, co podnosi ich znaczenie dla aranżacji posesji. Ich zaletą jest odporność na nacisk oraz warunki atmosferyczne. Jeśli nie inwestujemy w kostki, ale chcemy wykorzystać diody LED, warto zainteresować się osłonami najazdowymi. Tego typu produkty są wodoodporne i solidnie wykonane, co oznacza, że nie zniszczy ich deszcz ani przypadkowe najechanie samochodem czy rowerem. Charakteryzują się także długą żywotnością, co czyni je chętnie wybieranymi przez klientów.

Bezpieczne wejście do domu

Oświetlenie elewacyjne znacznie ułatwia poruszanie się poza domem po zmroku. Zastosowanie odpowiednich lamp pozwoli na uzyskanie dobrej widoczności. Zewnętrzna oprawa LED powinna być przede wszystkim posiadać szczelną oprawę, która umożliwi umocowanie lamp na zewnątrz bez ryzyka zniszczenia ich przez czynniki atmosferyczne. Poza elewacją miejscem, w którym warto zamontować oświetlenie, są schody. Jeśli są niskie, będziemy je widzieć po włączeniu lampy nad drzwiami. Jeśli są wysokie, dla własnego bezpieczeństwa zainwestujmy w oprawy oświetleniowe na każdym stopniu. Poza praktyczną funkcją posiadają one również walory estetyczne. Użycie energooszczędnych diod pozwala na niższe nakłady energii.

Przy montażu oświetlenia na podjeździe oraz schodach, warto wybrać do tego czujkę, która włączy lampy, gdy tylko zarejestruje ruch. Dla nas będzie to wygodne, a ponadto poinformuje nas o zbliżających się do naszego domu osobach.