Producenci

Opinie

 

Czekamy na Twoje opinie !

Altany, domki

Znaleziono 42 produkty.

Zaciszne miejsce relaksu

Aby ogród był nie tylko piękny, ale i funkcjonalny, konieczne jest wytyczenie poszczególnych stref. Powinna się w nim znaleźć strefa przeznaczona do hodowli roślin, miejsce do odpoczynku i spotkań z bliskimi. Każda z nich musi też być odpowiednio zaaranżowana. Ciekawe rozplanowanie ogrodu jest możliwe nawet w przypadku niewielkiego terenu. Wystarczy dobry pomysł i właściwa realizacja.
Jako elementy małej architektury świetnie sprawdzają się wszelkiego rodzaju altany ogrodowe. Niezależnie od tego, czy są one otwarte, czy zamknięte, doskonale nadają się na miejsce relaksu, zaciszną kryjówkę. Można w nich spędzać czas nawet przy niezbyt udanej pogodzie, co przydaje się zwłaszcza wiosną i jesienią. Altany zamykane, z przeszkleniami można dodatkowo potraktować jako miejsce do przechowywania roślin ciepłolubnych. W ten sposób również w chłodne miesiące można przebywać w otoczeniu zieleni.
Dużą popularnością cieszą się też altany otwarte wyposażone dodatkowo w palenisko. W takim przypadku należy jednak zadbać o właściwe oddymienie przestrzeni. Altany budowane są na fundamencie i mają klasyczną konstrukcję, która chroni przed uszkodzeniem na przykład w wyniku dużych opadów śniegu. Ich konserwacja polega na regularnym impregnowaniu i malowaniu elementów drewnianych.