Producenci

Opinie

 

Czekamy na Twoje opinie !

Gazony

Znaleziono 5 produkty.

Piękne ogrody tarasowe

Przestrzeń, w której powstaje ogród, ma już zazwyczaj swoje podstawowe ukształtowanie i całkowita jego zmiana niekoniecznie musi wyjść na dobre. Czasami wystarczy wykorzystać naturalne, zastane już warunki i w ten sposób stworzyć oryginalne i niepowtarzalne miejsce. Szczególnie kłopotliwe przy planowaniu ogrodu mogą się okazać wszelkie nierówności terenu, pagórki czy strome spady. Aby nie niwelować gruntu, można zastosować tarasy albo gazony, które dodatkowo ustabilizują podłoże.
Gazony są to zestawione ze sobą donice o różnorodnych kształtach, tworzące dowolne figury. Gazony można ustawiać w rzędzie, budować z nich wielowarstwowe struktury albo układać w łuki. Zazwyczaj wykonywane są z barwionego betonu albo wykańczane grysem czy drobniutkimi kamieniami rzecznymi. W ten sposób każdy gazon ma niebanalny wygląd. Donice są tak skonstruowane, by zazębiały się ze sobą. Dzięki temu nawet wysokie konstrukcje zachowują stabilność, a zarazem pozwalają utrzymać równe odstępy.
Gazony funkcjonują na tej samej zasadzie co zwykłe donice – wewnątrz nich umieszczamy drenaż, ziemię, a nadmiar wody jest usuwany przez otwory znajdujące się w spodzie. Zastosowane materiały gwarantują trwałość, estetyczny wygląd, a ciekawa forma pozwala na stworzenie kompozycji, jaka tylko przyjdzie twórcy ogrodu do głowy.
W przestrzeni miejskiej gazony doskonale sprawdzają się jako bariery pomiędzy poszczególnymi strefami – na przykład dla pieszych i dla pojazdów. Dodatkową zaletą jest to, że wprowadzają zieleń w miejsca, gdzie jej brakuje.

Niebanalne wykorzystanie ukształtowania terenu

Komponowanie ogrodu powinno się opierać nie tylko na oryginalnym pomyśle, ale także na wpisaniu go w zastaną przestrzeń. Aby maksymalnie wykorzystać właściwości otoczenia, przydają się rozmaite dodatki, na przykład donice, klomby czy gazony.
Gazony dostępne w ofercie naszej firmy wyróżniają się ciekawymi kształtami i kolorystyką. Wykonane są z betonu, co nadaje im niezwykłą trwałość, ale też pozwala na tworzenie z nich rozmaitych form. Gazony służą jako miejsce wysadzania roślin ozdobnych, ale jednocześnie stanowią element architektury ogrodu.