Producenci

Opinie

 

Czekamy na Twoje opinie !

Donice i kwietniki

Znaleziono 142 produkty.

Kwiaty w niezwykłej oprawie

Zieleń miejska oraz kwiaty spełniają nie tylko rolę ozdobną, ale wpływają również na czystość powietrza oraz to, jak się czujemy w danym miejscu. Miasta pozbawione parków, drzew czy choćby klombów są mało przyjazne i nie zachęcają do odpoczynku czy zatrzymania się w nich na dłużej. Właśnie dlatego tak popularne stają się wszelkiego rodzaju donice, w których można zasadzić kwiaty czy nawet niewielkie krzewy ozdobne. Dzięki takiemu rozwiązaniu również w miejscach, gdzie przestrzeń jest ograniczona, można wprowadzić odrobinę natury.
Donice mogą mieć zarówno rozmaite kształty, jak i zdobienia, co pozwala w łatwy sposób dopasować je do otoczenia, w którym mają się znajdować. Wybór modeli jest bardzo bogaty, a co nie mniej ważne – można łączyć ze sobą różne elementy, tworząc moduły, które na przykład zastąpią ogrodzenie czy podzielą przestrzeń zgodnie z jej funkcjami.
Z donic betonowych można również komponować ciekawe gazony, nadające uroku nawet niewygodnym nierównościom terenu. Gazony dodatkowo stabilizują grunt znajdujący się za nimi, co sprawdza się w tarasowych układach stosowanych na działkach o dużej pochyłości.
Utrzymanie w czystości donic betonowych nie jest trudne. Dzięki temu, że są one bardzo odporne na działanie warunków atmosferycznych, nie trzeba się też obawiać pękania czy odbarwień. Ewentualne uszkodzenia spowodowane przez wandalizm można łatwo usunąć, czy to piaskując, czy też uzupełniając powstałe ubytki.