Producenci

Opinie

 

Czekamy na Twoje opinie !

Ławki i stoły parkowe, miejskie i ogrodowe

Znaleziono 137 produkty.

Eleganckie ławki ogrodowe

Wyposażenie ogrodu decyduje w dużej mierze o jego funkcjonalności. Dobrze dobrane meble ogrodowe oraz elementy dekoracyjne sprawiają, że staje się on odzwierciedleniem potrzeb i gustu właścicieli. Chcąc stworzyć idealną dla siebie przestrzeń rekreacyjną, warto zaopatrzyć się w meble solidne i trwałe, których konserwacja nie będzie zbyt kłopotliwa.
Ławki to jeden z takich sprzętów, bez których trudno sobie wyobrazić czy to ogród, czy park, czy skwerek. Zarówno te proste, składające się tylko z siedziska, jak i te z oparciem są doskonałym rozwiązaniem, gdy chcemy chwilkę odpocząć, poczytać książkę na świeżym powietrzu czy pogawędzić ze znajomymi. Ich podstawową zaletą powinna być wygoda i stabilność.
Ławki żeliwne to bardzo dobre rozwiązanie i w przestrzeni prywatnej, i publicznej. Ich trwałość jest niezwykle wysoka właśnie ze względu na zastosowane materiały. Dodatkowo żeliwo pozwala uzyskiwać bardzo ciekawe efekty w zdobnictwie. Ławki mogą mieć rzeźbione nogi, nietypowe wykończenia oparć albo wręcz przeciwnie – proste formy – w zależności od wybranego modelu. Często spotykane są także ławki podwójne, czyli takie, w których dwa siedziska oddzielone są jednym oparciem. Na rynku jest bardzo bogaty wybór różnych modeli, dlatego dopasowanie odpowiedniej nie powinno nastręczać trudności.
Pielęgnacja ławek żeliwnych powinna być regularna, ale nie jest nadmiernie skomplikowana. Elementy drewniane należy konserwować za pomocą odpowiednich impregnatów do drewna i lakierów, zaś nogi pokrywa się podkładem antykorozyjnym, a następnie lakierem odpornym na zmienne warunki pogodowe. Żeliwo można malować na dowolny kolor, ale najlepiej prezentuje się w odcieniach grafitowym lub czarnym, które naturalnie podkreślają jego formę.


Pielęgnacja i konserwacja ławek

Ławki ogrodowe czy parkowe to elementy małej architektury, które narażone są na stałe działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Muszą być odporne nie tylko na wilgoć, ale także na mróz, a latem na wysokie temperatury. Dlatego też tak dużą rolę odgrywają rodzaj materiału, z którego zostały wykonane, oraz właściwa konserwacja. Ma to wpływ i na wygląd mebla, i na jego żywotność.
Najczęściej spotykane w parkach są ławki z drewnianymi siedziskami i podstawą wykonaną albo z betonu, albo z metalu. Betonowe nogi mogą mieć nie tylko dowolny kształt, ale także kolor czy ziarnistość. Z kolei ławki metalowe są lżejsze, a ich wsporniki można malować na każdą, indywidualnie dopasowaną barwę. Coraz częściej wybierane są też ławki żeliwne, z ozdobnymi elementami. Odlewy mogą mieć nawet bardzo misterny, koronkowy kształt, dlatego są chętnie kupowane do ogrodów czy na posesje prywatne.
Siedziska i oparcia wykonane z drewna powinny być regularnie impregnowane i lakierowane, co pozwoli im zachować przez długi czas naturalny wygląd. Elementy metalowe również należy konserwować i najlepiej robić to raz do roku, aby korozja nie uszkodziła powierzchni. Żeliwo podobnie poddaje się malowaniu i lakierowaniu. Warto przy tym sięgać po profesjonalne środki, które zagwarantują odpowiedni poziom zabezpieczenia.