Producenci

Opinie

 

Czekamy na Twoje opinie !

Place zabaw, publiczne i przydomowe

Znaleziono 358 produkty.

Wymarzone place zabaw

Budowa placu zabaw dla dzieci – czy to w przestrzeni publicznej, czy też na prywatnym terenie – powinna uwzględniać przede wszystkim potrzeby dzieci i ich bezpieczeństwo. Wybierając poszczególne elementy, warto się zastanowić, czy są to urządzenia ciekawe, rozwijające albo dobrze dobrane do wieku odwiedzających dany plac dzieci.
Place dla najmłodszych składają się głównie z piaskownicy, kilku niewielkich bujaków czy huśtawek z odpowiednimi zabezpieczeniami. Nieco starsze pociechy mogą już korzystać z drewnianych mostków, zjeżdżalni czy drabinek i ścianek do wspinania. W każdym placu istotne jest także to, by wygospodarować przestrzeń dla rodziców, wyposażoną w ławki czy stoliki. Piaskownice warto wybierać z zamykaniem, aby deszcz nie moczył piasku.
Place zabaw dla dzieci można dowolnie konfigurować – w zależności od możliwości finansowych, ilości dostępnej przestrzeni. Najczęściej wybieranym elementem są huśtawki z zamontowaną po boku drabinką, a także domki ze zjeżdżalniami i siatkami do wspinaczki. Bujaki umieszczane na sprężynach również przynoszą dużo frajdy maluchom. W takim miejscu nie powinno też zabraknąć miejsca na karuzele czy koniki do huśtania. Na pewno niejedno dziecko ucieszyłoby się z możliwości posiadania w ogrodzie własnej kryjówki w postaci domku na balach czy chatki ukrytej wśród krzewów. Takie budowle wyposażone są w solidny, nieprzemakalny daszek, wewnętrzne siedzisko czy skrzynię na zabawki.
Każda zabawka powinna zachęcać również dobrze dobraną kolorystyką. Elementy drewniane placów zabaw są impregnowane, a następnie malowane na niezwykłe kolory. Detale z tworzyw także zachwycają bajkowymi barwami.